Struktura kuwet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety różnią się tym, gdyż dla wzoru kuwety zadaszonej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty mogą akceptować je, jednak większość zgadza się, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Natomiast w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o właściwym rozmiarze. Określone z nich są wyposażone w ramkę, by bez problemu utrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które po prostu nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaplanowany, bądź po tymczasowości, kocia toaleta automatycznie uruchamia mechanizm, który zamiata brudy do kontenera, lub do kanału. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie zlatuje w dół. Tenże typ kuwety figuruje w dwóch podgatunkach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które często czyszczą kuwetę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, jako może sprawiać kłopot przy wejściu. odkąd kot już ukończy 12 tydzień życia, można zakupić nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, dlatego, by wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kocię lubi kopać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale zostało na górze napisane – trzeba uważać, aczkolwiek określone kocięta nie akceptują takich kuwet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, gdy kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w którym można wstawić wewnątrz kuwetę, jeśli nadejdzie taki przypadek, albowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez daszka.
Warto jak też pozyskać dodatki, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html transporter dla kota