Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni jest świetną szansą, żeby poświęcić czas naszemu czworonogowi. Podróż razem z ukochanym psem to niepowtarzalna opcja, by odpocząć, równocześnie ofiarując pupilowi czas. Kiedy jest ciepłotrzeba uważać na kleszczach, ponieważ nasze psy mogą być na nie podatne. Rasy psów, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, często mają kleszcze. Jak możemy ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze odznaczają się długą efektywnością oraz niewielką ceną. Są produkowane dla psów wielu wymiarów, więc z łatwością kupimy rozmiar dopasowaną do szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe albo lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi zwierzaka, trzeba zatem przeczytać przed nałożeniem, iż znaleziona obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów powyżej 8kg. Te obroże działają zarówno przeciw kleszczom i na pchły, więc zapewniają wszechstronną opiekę pupila. Obroża Foresto chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów chętnie spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, wymagają zwiększonej ochrony w formie środków na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zapobiega zaatakowania psa przez pasożyta, przez co pozwala zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie wymagana jest specjalna profilaktyka, na przykład w postaci kropli mających preparat na kleszcze lub profesjonalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby uchronić naszego psa w trakcie letniej wyprawy trzeba zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

smycz dla psa https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Smycze-32925.html